Blef jest jednym z najciekawszych elementów gry

Blef jest jednym z najciekawszych elementów gry

Każdy gracz, który ma już przynajmniej pojęcie o grach karcianych, wie, jak nazywa się oszustwo pokerowe. Jednak nie wystarczy tylko wiedzieć, co to jest blef, ważne jest również, aby móc go używać w praktyce. Blef jest jednym z najciekawszych elementów gry, choć nie jest warunkiem wygranej.

W pokerze na żywo blefowanie to gra psychologiczna, która obejmuje nie tylko działania w grze, ale także mimikę twarzy, gesty. W przypadku pokera online sprawy są uproszczone i można stosować tylko działania. Mimo to blefowanie w pokerze online jest nauką, której zrozumienie można znacznie poprawić.

Co to jest blefowanie?

Istnieją różne sposoby oszukiwania w pokerze, niektóre z nich naruszają zasady gry, a niektóre nie. Blefowanie odnosi się do tych ostatnich metod i nigdy nie wykracza poza zasady. Gracz nie jest karany za blefowanie, ponieważ działa zgodnie z zasadami.

Głównym celem blefowania jest wprowadzenie w błąd przeciwnika. Każdy z twoich przeciwników będzie zastanawiać się, czy twoja ręka jest silniejsza. Gracz, który jest analitycznie powiązany z grą, oceni siłę twojej ręki na podstawie działań i zbuduje założenia dotyczące twoich kart na podstawie obserwacji. Wiedząc o tym, możesz postępować w taki sposób, aby u niego się pojawiło przeciwne założenie dotyczące twoich kart.

Blefowanie w pokera słabą ręką

Jeśli masz słabą rękę, w niektórych przypadkach możesz użyć oszukiwania w pokerze. Odbywa się to na wiele sposobów:

  • Przebijając – postaw zakład, jeśli przeciwnik nie postawił zakładu. Jeśli działasz jako ostatni, technika ta jest bardziej uzasadniona, ponieważ rywale mieli już okazję postawić przed tobą, ale wykazywali niechęć do licytowania. Jeśli nie blefowali, masz dużą szansę na wygraną.
  • Odpowiedz na przebijanie – robisz zakład, jeśli przeciwnik nie ustawił się. Ta technika jest skuteczna, jeśli działałeś jako pierwszy i nie obstawiałeś, ale gdy przeciwnik ustawi, zwiększa się w odpowiedzi. Ta technika nazywa się Check-Raise i jest często stosowana przy silnej ręce.
  • Zbyt mały zakład – limp nie zawsze oznacza słabą rękę. Jeśli postawisz mały zakład na kilka razy, przeciwnik może pomyśleć, że próbujesz go nie przestraszyć i zwiększyć bank. Możliwe, że on spasuje.
  • Zbyt wysoki zakład to ryzykowne oszustwo pokerowe, z którego najczęściej korzystają początkujący lub bardzo doświadczeni gracze. Przeciwnikowi oferuje się bardzo drogie spojrzenie na następną kartę lub otwarcie. Używając tej techniki, należy zachować szczególną ostrożność.

Mając słabą rękę, gracz nie będzie w stanie wygrać ręki, jeśli nie obstawi. Jednak zakład jest stratą pieniędzy. Dlatego przeprowadzając takie techniki blefowania, należy wziąć pod uwagę matematyczne oczekiwania.

Blefowanie w pokera silną ręką

Mając zwycięski układ, często musisz także używać oszustwa pokerowego, aby nie pokazać siły swojego układu. Taki blef w pokerze pozwala Ci zebrać dużą pulę bez odstraszania przeciwnika. Tutaj także musisz wiedzieć, jak poprawnie blefować w pokerze, mając zwycięską kombinację. Możesz użyć następujących technik:

  • Check-Call – gracz nie stawia pierwszym, ale porównuje zakład przeciwnika, gdy on przebija się.
  • Check-Raise – ak nazywa oszustwo w pokerze, najczęściej używane z silną kombinacją. Granie przeciwko agresywnemu graczowi jest najbardziej produktywne. Jeśli twój przeciwnik często stawia, powinieneś dać mu powód, aby postawić pierwszym. Jeśli jesteś pierwszym, który postawił zakład, on może spasować. Jeśli odpowie zakładem na Twój czek, bank zostanie powiększony, a Ty wzrośniesz jeszcze bardziej.
  • Zbyt wysoka stawka to rzadki blef z silną ręką, który tylko bardzo dobrzy gracze mogą po mistrzowsku wykonać. Celem tej techniki jest sprawienie, aby przeciwnik pomyślał, że postawiłeś tak wysoką stawkę, aby podnieść pulę przez blef. W rzeczywistości liczysz na to, oczekując, że przeciwnik podejmie taką decyzję, wyrówna lub podbije jeszcze więcej.

Jeśli poprawnie użyjesz blefów z silną ręką, możesz zebrać znacznie większą pulę niż przy użyciu standardowych taktyk.

Jak blefować w pokerze?

Aby blefowanie było opłacalne, ważne jest, aby móc nie tylko wykonywać techniki blefowania, ale także wybierać dla nich odpowiednie sytuacje. W takim przypadku nie wystarczy zwracać uwagę tylko na działania gracza, należy również ocenić go w grze jako całości. Blefowanie odniesie większy sukces, jeśli weźmiesz pod uwagę styl gry przeciwników. Aby zwiększyć sukces blefowania, zezwól na statystyki pokera. Znając statystyki dotyczące gracza, możesz wybrać bardziej odpowiednie momenty na wprowadzenie oszustwa pokerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top