Lista głównych kombinacji w pokerze

Lista głównych kombinacji w pokerze

Lista głównych kombinacji w pokerze na Wikipedii nie zawsze pozwala uzyskać pełny obraz zasad edukacji i starszeństwa rozdań kart. Aby pomóc początkującym, przyjrzymy się bliżej wszystkim kombinacjom kart w pokerze, ich znaczeniu.

Układy kart

Istnieje 10 kombinacji. Każdy zestaw kart ma własne funkcje starszeństwa i kompilacji. Kolory nie są brane pod uwagę przy określaniu siły kombinacji. W kontrowersyjnych sytuacjach ranga kart jest brana pod uwagę przy określaniu zwycięzcy w rozdaniu.

  1. Poker królewski

To najwyższa ręka pokerowa. Składa się z asa, króla, królowej, waleta i dziesięciu, wszystkie w tym samym kolorze. Ponieważ wszystkie kolory są równe, to pokery królewskie w różnych kolorach też są równe.

  1. Poker

Pięć kolejnych kart tego samego koloru. W rzeczywistości ręka jest symbiozą Strit i Kolor. Uzyskanie dwóch kombinacji jednocześnie jest trudnym zadaniem. Prawdopodobieństwo przegranej i wystąpienia sporów z ręką jest minimalne. Jeśli dwóch graczy pokera zbierze pokera, właściciel banku zostanie określony na podstawie liczby zamykającej wyrównanie.

  1. Kareta

Cztery karty o tej samej wartości – na przykład cztery królowe. Piąta karta może być dowolna. Pomiędzy dwiema czwórkami, ta z wyższym zestawem czterech kart jest wyższa – więc 3-3-3-3-A zostaje pokonane przez 4-4-4-4-2. Nie może się to zdarzyć w standardowym pokerze, ale jeśli w innej grze musisz porównać dwie czwórki, w których zestawy czterech kart mają tę samą rangę, lepsza jest ta z wyższą piątą kartą.

  1. Full

Składa się z trzech kart o tej samej wartości i dwóch kart o innej wartości – na przykład trzech siódemek i dwóch dziesiątek. W większości gier kombinacja jest zwycięska. W pojedynczych przypadkach pojawiają się kontrowersyjne sytuacje. Kiedy dwóch uczestników zbiera Full, zwycięzca jest określany przez trojkę. Jeśli trzy karty rywali mają równą rangę, jest porównywana wartość nominalna.

  1. Kolor

Pięć kart tego samego koloru. Karty nie powinny być uszeregowane w kolejności, w przeciwnym razie jest to silniejsza ręka. W przypadku równoważnego Koloru siła ręki nie jest określana przez kolor – kickery są porównywane w układzie lub kolejne, jeśli pierwsze są takie same.

  1. Strit

Strit – zestaw 5 kart idących kolejno w randze. Kolor figur musi się różnić, w przeciwnym razie okaże się inna opcja, starsza.

As w Strit działa jako najstarszy i najmłodszy. Kiedy as otwiera rozkaz przed dwójką – działa jak karta młodsza, grając rolę jednostki. Na zakończenie kombinacji po królu as jest najwyższą kartą. W związku z tym młodszy strit to A-2-3-4-5, starszy to 10-J-Q-K-A.

  1. Trójka

Trzy karty o tej samej wartości plus dwie inne karty. Jeśli musisz porównać dwie trójki, w których zestawy trzech mają jednakową rangę, to porównywana jest wyższa z dwóch pozostałych kart w każdej ręce, a jeśli są one równe, porównywana jest najniższa karta nieparzysta.

  1. Dwie pary

Para to dwie karty o tej samej wartości. Porównując ręce z dwiema parami, wygrywa ręka z najwyższą parą, niezależnie od rangi innych kart. Jeśli wyższe pary są równe, porównywane są niższe pary. A jeśli obie pary są takie same, są porównywane karty nieparzyste.

  1. Para

Para to ręka z dwiema kartami o tej samej wartości i trzema innymi kartami, które do siebie nie pasują. Jeśli pary są równe, porównywane są nieparzyste karty o najwyższym rankingu z każdej ręki; jeśli są równe, porównaj drugą najwyższą kartę nieparzystą, a jeśli są równe, porównaj najniższe karty nieparzyste.

  1. Wysoka karta

Pięć kart, które nie tworzą żadnej z powyższych kombinacji. Porównując dwie takie ręce, wygrywa ta z lepszą kartą o najwyższej wartości. Jeśli najwyższe karty są równe, porównywane są drugie karty; jeśli są równe, porównuje się trzecie karty i tak dalej.

Uważnie przestudiuj wszystkie kombinacje pokera, zasady ich zestawiania i określania wartości. Jest to bardzo ważne dla początkujących graczy, ponieważ jest to ważna część gry. Biorąc pod uwagę siłę twoich kombinacji, będziesz podejmować decyzje na aukcji oraz oceniając swoje szanse na wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top